Karl Bilder on oma veerand sajandi pikkuse ajaloo jooksul loonud tugevad suhted oma ala professionaalidega, pakkudes neile asjatundlikku nõu, aga ka neid ja nende soove kuulates. Koostöös Akzo Nobeliga on välja töötatud tooted, mis on kvaliteetsed, mugavad kasutada ja annavad parima lõpptulemuse minimaalse tööaja kuluga. Karl Bilderil on olemas viimistlussüsteem, mida professionaalid teavad, hindavad ja ostavad. See süsteem sisaldab valmispahtleid, krunt- ja lõppkihi värve.

Karl Bilder on koostöös Akzo Nobeliga kogunud üle maailma kokku parimad tooted. Erinevais paigus kannab Sadolin ka erinevat nime. Sellepärast võib kohata Karl Bilderis Sadoliniga sarnase logoga Rootsist pärit Nordsjö brändi ja Itaaliast pärit Sikkens brändi nime. Välja valitud profitooted on testitud koostöös Eesti ehitajate ja maalritega. Karl Bilderil on professional sarja toodetest olemas täislahendus kogu viimistluseks vuukimisest kuni viimase värvikihini.

MAXI PRO SPECIAL on kasutusvalmis vuugi- ja viimistluspahtel sisetöödeks. Toode on mõeldud kasutamiseks kuivades ruumides kipsplaadi vuukide täitmiseks ja vuu- gilindi paigaldamiseks ning pinna koht- ja lauspahteldamiseks.

 • Heade täite- ja töötlemisomadustega
 • Kergesti pinnale kantav
 • Nakkub hästi aluspinnaga
 • Kerge lihvida
 • Lubatud ühe kihi paksus kuni 5 mm
 • Ei kahane vuugis
 • Tihedus ~ 1,3 kg/l
 • 4 tundi iga 1 mm
 • Tuletundlikkus A2
 • Kasutustemperatuur +10…25°C
 • Suhteline õhuniiskus 40…80%

MAXI PRO LIGHT on kasutusvalmis peeneteraline sisetööde viimistluspahtel. Toode on mõeldud kasutamiseks kuivades ruumides kipsplaadi, krohv-, betoon-, kergbetoon- ja tellispinna seina- ja lagede lauspahteldamiseks. Tänu kreemjale konsistentsile on pahtel kergesti pinnale kantav. Toote head töötlemisomadused ning vähene mahukahanemine lihtsustab ka suuremate pindade pahteldamist.

 • Heade täite- ja töötlemisomadustega
 • Kergesti pinnale kantav
 • Nakkub hästi aluspinnaga
 • Kerge lihvida
 • Lubatud ühe kihi paksus kuni 2 mm
 • Tihedus ~ 1,0 kg/l
 • 3-4 tundi iga 1 mm
 • Tuletundlikkus A2
 • Kasutustemperatuur +10…25°C
 • Suhteline õhuniiskus 40…80%

Igapäevaselt viimistlusega tegeleval firmal pole tänapäeval võimalik oma valdkonnas konkurentsis püsida, kui ta ei oma kaasaegseid viimistlusseadmeid. Selleks, et kliendile oleks kogu lahendus ühest kohast kättesaadav, pakub Karl Bilder Saksa kvaliteetseid Wagneri värvi- ja pahtlipritse nii müügiks kui ka rendiks. Ametliku Wagneri esindajana on ka hooldus ja garantii teostatud meie tehnikute poolt. Karl Bilderi seadmete spetsialistid on valmis välja koolitama ja juhendama kõiki kliente, kes soovivad teha järgmist sammu oma tööprotsesside kaasajastamises.
Wagner seadmetega saad tutvuda veebilehel http://wagner-professional.ee/ või võta ühendust seadmed@karlbilder.ee

Täckplast on suurepärane lahendus just selleks otstarbeks. Täckplast laseb veeauru läbi ehk ta ei lukusta niiskust aluspinna sisse ega värvi alla. See vähendab ohtu, kus pinnas olev niiskus lõppvärvi kuivades värvikihile mulle tekitab. Täckplasti võib kasutada ka madalamate nõudmistega ruumide lagede ja seinte värvimiseks ilma ülevärvimiseta. Näiteks köetud keldrid, panipaigad ja laoruumid.


Grund
+ pakub erinevalt traditsioonilistest kruntvärvidest ainulaadseid võimalusi ja kokkuhoiduProfessionaalid oskavad kasu näha selles, et Grund+ võib olla küll tavalisest kruntvärvist poole kallim, kuid hoiab ära vajaduse värvida pinda kolmes kihis. Tänu tummisemale viskoossusele toimib Grund+ lisaks poorse pinna täitmisele ka esimese kattevärvi kihina, sest Grund+ on oma tugevuse poolest sarnane pealisvärviga. Kasutades seda koos Professional P6 või P10 akrüülvärviga piisab ühest krundi ja ühest pealisvärvi kihist, et saavutada sama tulemus, mis ühe kihi tavalise krundi ja kahe kihi pealisvärviga. Lisaks headele täiteomadustele on Grund+ ka suure märghõõrdekindlusega ning heledates toonides toonitav. Grund+ pakub veel teisigi hüvesid. Näiteks kuulub Grund+ klaaskiudkanga paigaldamise süsteemi. Klaaskiud-armeerimiskangast saab Grund+ kruntvärviga koos kasutada kuivades ruumides seinte ja lagede viimistlemisel. Kangas tagab üheaegselt nii visuaalselt ilusa sileda pinna kui ka tugevdab aluspinda. Kanga kasutamine aitab vältida pragude tekkimist pinnal ning tagab tulekindlusklassi B-s1, d0.
 

Pinna pealisvärvidest on Karl Bilderi klientide seas menukaim akrüülsideainel niiskuskindlad ja väga hea pesukindlusega Professional P6 ja P10 seinavärvid. Üks on matt ja teine poolmatt. Mõlemad on erakordselt hea kattevõimega ning on ISO standardile vastavalt 1. märghõõrdeklassiga. Samuti tagavad need värvid juhisekohaselt värvituna tulekindlusklassi B-s1,d0. 

Kuna mainitud värvid on toodetud Rootsis – riigis, kus võetakse süsiniku jalajälje vähendamist väga tõsiselt – siis on Akzo Nobel teinud tõsiseid pingutusi, et oma profisarja värve maagi kaevandamisest kuni ekspluatatsiooni järgse taaskäitluseni toota võimalikult vähe keskkonda kahjustaval viisil. Seetõttu on neile toodetele väljastatud ka roheplatvormi EPD sertifikaat. Üha rohkem tuleb hangetes ja ehitusprojektides ette nõuet kasutada keskkonnasäästlikke tooteid, millel oleksid vastavad sertifikaadid olemas. Täna veel neid nõudmisi, mida EPD sertifikaat tagab, riiklikul tasandil värvitootjatelt ei nõuta, kuid lähitulevikus on need kindlasti kohustuslikud. 

Lisaks on Akzo Nobeli profivärvidel Luige märk ehk Nordik Swan Label, Euroopa Liidu Ecolabeli tähistus ja värvid vastavad värskeimatele LEED standarditele. Need väljastatakse ainult toodetele, mis täidavad kindlaksmääratud keskkonna-, kvaliteedi- ja tervisenõudeid. Kriteeriumid on loodud eelkõige selleks, et edendada tooteid, mis kuuluvad kõige keskkonnaohutumate hulka ja võtavad arvesse juba muid tegureid nagu tooraineallikad, kemikaalikasutus, heitveekäitlus, pakend ja selle taaskasutus, jäätmed, vabakaubandus. 

Miks eelistada Karl Bilderit oma ehitusmaterjalide ostukohaks ja tarnijaks?