Knauf toodetega lahendus karkassist kuni viimistluseni

Knauf karkass

Tugevam, kvaliteetsemja lihtsamini paigaldatav metallkarkass

Knauf mineraalvill

Hea soojus- ja heliisolatsioon ning A1 tulekindlus

Knauf kipsikruvid

Kipsplaati ja metallkarkassi läbistav fosfaatkattega kruvid, millel on Knaufi garantii.

Knauf Uniflott

Vuugipahtel polümeeridega ja kreemjas, kiirkuivav, kergelt lihvitav, A1 tuletundlik

Knauf Kurt

Pabervuugilint klaaskiududega tugevdatud

Fill&Finish Lite

Kasutusvalmis viimistluspahtel, kreemjas struktuur, materjali kokkuhoid 35%, lihtsalt lihvitav.

Knauf Alux

Välisnurgakaitselint alumiiniumribaga kõikidele nurkadele volditav

Hooldusluugid

Viimistletavad kipsiluugid, plekkluugid, tuletõkkeluugid.

Knauf kipsplaadid

Tule- ja niiskuskindlad kipsplaadid vuukimisvalmis ja õhendatud  pikiservadega.

Wagner PS 3.39

Õhuvaba pahtli- ja värviprits. Kolbpump tagab vaikse töö ja pika eluea. Tootlikkus 5l/min. Jäik imutoru. Ühtlane surve. Integreeritud kõrgsurve filter. Lihtne ja automaatne hooldusrežiim. Digitaalne juhtpaneel

Knauf Hopper

Kannab nurgaliistudele ja -lintidele pahtlit. Ideaalsed nurgad ja kiire töö. Väldib liigset pahtlikulu, täpne doseerimine. Tagab profiili tugeva ja ühtlase nakkuvuse. Täpne sügavuse reguleerimise lüliti. Nurgarull surub liistu tugevalt kinni.

Tegemist on interaktiivse bänneriga. Vajutades “+” märgile saad lugeda erinevate detailide ja kasutatavate toodete kohta lähemalt!

Kipsplaat leiutati 19.sajandil Ameerikas, kus ajalooliselt ehitati majad tellistest ja karedad tellisseinad tuli siluda tasaseks märja kipsiga. Kipsplaadiga sai seinad märgatavalt kiiremini ja lihtsamalt siledaks. Tänapäeval on kipsseinad kõige levinum lahendus siseseinte ja lagede viimistlemiseks. Nõudmised kipsplaadi omadustele on märgatavalt kasvanud ja sellega on kasvanud ka nende tootevalik. Kõik geniaalne on lihtne – see käib ka Knaufi kipsplaatide värvistandardi kohta, kus iga värv viiest tähistab erinevat liiki kipsi. Valikus on helehall ehk tavaline kipsplaat, pruuni tooni erikõva kipsplaat, tulekindel punane kipsplaat, roheline niiskuskindel kipsplaat ja sinine kipsplaat, mis on korraga nii tugev, tule- ja ka niiskuskindel. Lisaks on olemas ka kiirguskaitsekipsplaat ja tuuletõkkekipsplaat. Karl Bilderil on pakkuda kipsseinte jaoks Knaufi täislahendus, koos kõigi vajalike materjalidega ning selle juurde kuuluvate tööriistadega. Kogu Karl Bilderi soovitatud täislahendus annab maksimaalse kvaliteedi ja muudab tööprotsessi kokkuvõttes tunduvalt kiiremaks ja lihtsamaks.

Kvaliteetse seina jaoks on kõige olulisem õigesti püstitatud konstruktsioon. Kinnita Knaufi tugevad ja kvaliteetsed horisontaalsed UW-profiilid ja vertikaalsed CW-profiilid. Kui tegemist on vaheseinaga, siis kata sein ühelt poolt soovitud kipsplaadiga ning paigalda soojus- ja heliisolatsiooniks Knauf mineraalvill. Turvalisema ja stabiilsema konstruktsiooni saamiseks on soovitatav paigaldada kipsplaadid kahe kihina nii, et need oleksid ülekattega. Kipsplaatide kinnitamiseks soovitame kasutada sertifitseeritud ja testitud Knaufi süsteemi kuuluvaid kipsikruvisid, mis on fosfaatkattega, tiheda keermega ning terava otsaga. Oma omadustelt on need optimaalsed Knaufi süsteemis metallkarkassile kipsplaadi kinnitamiseks ja üle pahteldamiseks ning garanteeritud kestma. Suurema mahu korral on soovitatav tööprotsessi kiirendamiseks kasutada juba akulindikruvikeerajat ja lindikruvisid. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks tuleks kindlasti kasutada ühe tootja süsteemseid tooteid. Eriti oluline on see kipslagede ehitamisel, kus lisaks aluskonstruktsiooni osade kokkusobivusele on tähtis ka iga detaili kandevõime klass.

Knaufi kipsplaatidel on spetsiaalselt väljatöötatud õhendatud pikiserv, millega on juba olemas pahteldamisvalmis vuuk. Kipsplaadid tuleb vaid kõrvuti ära paigaldada ning siis saab kohe Knauf Uniflott vuugipahtliga vuugi ära täita. Vuugipahtli sisse tuleb paigaldada ka vuugilint. Klaaskiuga tugevdatud pabervuugilint Knauf Kurt muudab vuugi tugevamaks ja stabiilsemaks ning on sobilik kasutamiseks ka sisenurkadesse. Välisnurkadesse on ideaalne kasutada alumiiniumribaga tugevdatud Knauf nurgakaitselinti. Kui tekib vajadus lõigata kipsplaati parajaks, siis kipsilõikuri või kipsinoa ja joonlaua abil tõmmatakse kartongi sisse lõige ning äär murtakse. Lõigatud kipsiääred, mis asetsevad sisenurgas ja jätkukohtades, tuleb serva faasimise höövli või faasimisnoaga lõigata 45-kraadise nurga alla. Enne vuugipahtliga täitmist, tuleb lahti lõigatud kipsipind eelnevalt kruntida tootega Knauf Tiefengrund, muidu pahtel ei nakku lahtise kipsipinnaga. Kata kindlasti ka kruvipead vuugipahtliga.

Enne lauspahteldamist tasanda vuugid liivapaberiga ning eemalda tolm. Kata kogu pind peenpahtliga Fill&Finish Light kandes pahtlit seina ja siludes seda laiema pahtlilabidaga. Pahtlit saab seinale kanda ka spetsiaalse pahtlirulliga. Suurema pinna katmisel on kordades kiirem ja lihtsam pahtel kanda pinnale sobiva viimistlusseadmega. Pahtlipritsiga töötamiseks vedeldage valmispahtlit vähese veega (kuni 1L vett 20kg ämbrile) ja segage ämbris olev pahtlimass vispliga läbi. Wagner ProSpray 3.39 saksa kvaliteetne viimistlusseade suudab nii pahtlit seinale kanda kui ka hiljem seinad värviga katta. Kui pahtel on silutud ja tasaseks lihvitud, siis on aeg alustada pinna lõppviimistlusega.

Hooldusluugid on vajalikud tagamaks ligipääsu seinte taga asuvatele torustikele, juhtmetele ja seadmetele. Lisaks on see hea alternatiiv, et peita seina sisse ära mitmed seadmed, mis muidu seina peale kinnitatud oleksid. Luugiladu on luukide valdkonnale spetsialiseerunud bränd Eestis, mis on maaletoojaks pea 10 erineva tehase toodangule üle maailma, kelle kõigi tootevalik kokku täidab ka kõige nõudlikuma vajaduse. Tootevalikus on hooldusluugid seina ja lakke paigaldamiseks, põrandale nii siseruumides kui välissillutises, lisaks tuletõkkeluugid. Luugiladu liitus Karl Bilder asjatundliku kollektiiviga ning nüüd saad luugid kätte koos ülejäänud ehituskaubaga Karl Bilder esindustest üle Eesti. Täpsema tootevaliku ja mõõdud saad luugiladu.karlbilder.ee

Täpsusta toodete kogused ja mõõdud sõnumi lahtris